Złota Tanzania

Comments Off on Złota Tanzania

Gdyby wziąć pod uwagę zasoby ropy, gazu i złota – Tanzania mogłaby bić się o wysokie miejsca na liście najbogatszych krajów Afryki. Gdyby dodać do tego fakt, że ma drugą co do wielkości liczbę zwierząt gospodarskich – można by stwierdzić, że potencjał Tanzanii jest nieograniczony.

Słowo potencjał zdaje się być w przypadku tego kraju kluczowe. Bo to właśnie brak wykorzystania potencjału sprawia, że Tanzania jest jednym z najbiedniejszych państw w Afryce. PKB na mieszkańca to 700 dolarów. W Kenii to blisko 1000 dolarów, w Angoli  – 5500. Średnia Afryki Subsaharyjskiej to ponad 1700 dolarów.

Jak kraj z takim potencjałem może być tak biedny? Według ekspertów błąd tkwi w umysłach samych Tanzańczyków. Brak planowania i rządowych dopłat sprawia, że nawet w rolnictwie, które jest podstawą budżetu Tanzanii nie rozwija się wystarczająco szybko i przynosi coraz mniejsze zyski. W efekcie młodzi ludzie uciekają do wielkich miast szukając jakiejkolwiek pracy.

Bezrobocie to jedna z największych bolączek kraju. Problemem jest nastawienie tych, którzy pracy szukają ale i tych, którzy pracę znaleźli. W Tanzanii brakuje kultury pracy.

Wniosek jest jeden – największą przeciwnością stojącą między Tanzańczykami a świetlaną przyszłością ich kraju… są często oni sami.

October 24 (Friday), 2014 |

Comments are closed.

Copyright © 1998-2018 InterVista Sp. z.o.o. ul. Cyfrowa 6, Szczecin, Poland
Skip to toolbar